Darmowe zwiedzanie ECS. Specjalna oferta dla osób niepełnosprawnych

Osoby z niepełnosprawnością mogą  skorzystać z darmowej oferty zwiedzania wystawy stałej Europejskiego Centrum Solidarności. Została ona przygotowana specjalnie na Festiwal Kultury bez Barier. Zwiedzenia wystawy będzie dostępne do niedzieli, 10 października 2021 r.

Bezpłatny bilet  otrzymają osoby z niepełnosprawnością, a także ich asystent.  Można je oodebrać w kasie ECS. Żeby go otrzymać, wystarczy okazać dokument  potwierdzający uprawnienie.

Wraz z bezpłatnym biletem dostępne będą audioprzewodniki w polskim języku migowym dla osób głuchych lub słuchawki z audiodeskrypcją, przeznaczone dla osób niewidzących i słabowidzących. Audiodeskrypcja została przygotowana w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej – poinformowała  Grażyna Pilarczyk, główna specjalistka ds. komunikacji i Public Relations ECS

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza również na dwa pokazy filmowe z cichą audiodeskrypcją w języku polskim. Będą to filmy „Śledztwo w domu spokojnej starości” oraz „Jestem Greta”.

Festiwal Kultury bez Barier jest świętem kultury dostępnej dla wszystkich. To wyjątkowe otwarte wydarzenie w całym kraju, podczas którego polskie społeczeństwo się integruje i otwiera na potrzeby osób wykluczonych z codziennego życia zarówno społecznego jak i kulturalnego

Program festiwalu w tym roku tworzy 61 instytucji i organizacji kultury z blisko 14 polskich miast: Lublina, Krakowa, Bielsko-Białej, Gdańska, Gdyni, Torunia, Piekar Śląskich, Rzeszowa, Łodzi, Białegostoku, Wrocławia, Chorzowa, Poznania i Nowego Sącza. W ramach festiwalu odbędzie się blisko 200 wydarzeń w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: