Otwarcie poradni psychologiczno – psychoterapeutycznej w Słupsku

5 października na terenie Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku została otwarta Poradnia psychologiczno-psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży. Ośrodek będzie przyjmował pacjentów bez skierowania i za darmo. Dotyczy to dzieci i młodzieży do 18 lub 21 roku życia.

Udział w otwarciu poradni wziął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struka, a także członkini zarządu Agnieszka Kapała – Sokalska. Poradnia jest kolejną tego typu placówką na Pomorzu. W szpitalach marszałkowskich od 01 kwietnia 2021 roku działa już kilka takich ośrodków.

Jest to już szóste takie  miejsce w którym pomoc mogą uzyskać młodzi ludzie. W ośrodku osobom młodym łatwiej będzie skontaktować się z psychologiem czy psychoterapeutą. Funkcjonowanie placówki podobnie jak w innych ośrodkach opiera się na współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym.

 Cieszy mnie, że w Słupsku powstał ośrodek, w którym dzieci i młodzież szkolna otrzymają niezbędną pomoc. To bardzo potrzebna inicjatywa, tym bardziej że dotyczy młodych ludzi, którzy mają coraz więcej problemów w relacjach z rówieśnikami czy w rodzinach. Niestety, wiele z nich wynika z pandemii koronawirusa –  powiedział  marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struka

Na pomoc w słupskiej poradni mogą liczyć dzieci i młodzież szkolna oraz uczniowie szkół średnich do 18 lat lub w przypadku osoby uczącej się, do ukończenia 21 r.

Poradnia psychologiczno – psychoterapeutyczna znajduje się przy ul. Tuwima 34.  Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc do centrali ośrodka – 59 307 07 37 lub do terapeuty środowiskowego 574 700 599 .

Ośrodek pracuje według następującego harmonogramu:

  • poniedziałek – 11.00-20.00
  • wtorek –  8.00-16.00
  • środa – 8.00-16.00
  • czwartek – 11.00-20.00
  • piątek –  8.00-14.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: