Wieczorny pociąg połączy Słupsk i Miastko. Nowe połączenie kolejowe

Na tory pomiędzy Słupskiem a Miastkiem już 15 października wyjedzie nowy skład. O uruchomienie nowego połączenia apelowali od dawna mieszkańcy ziemi słupskiej.

Dzięki uruchomieniu wieczornego połączenia mieszkańcy będą mieć szybszy i bezpieczny powrót z pracy czy ze słupskiego teatru. Ostatni pociąg ze Słupska do Miastka do tej pory odjeżdżał około godziny 19:00.

Pasażerowie wielokrotnie zgłaszali nam, że to zdecydowanie za wcześnie. Wsłuchaliśmy się w głos naszej lokalnej  społeczności. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu dodatkowego pociągu. Wyjedzie on na tory już w piątek, 15 października 2021 roku – poinformował Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego

Szynobus , który do tej pory nocował w Miastku, wykona jeszcze jeden kurs. Z Miastka do Słupska odjedzie o godzinie 21:27, a w drogę powrotną wyruszy o 22:35. Przejazd  zajmie 58 minut.

Późnowieczorny pociąg będzie nie tylko dawał możliwość powrotu z pracy do domu koleją, ale także szansę na skorzystanie z oferty kulturalnej słupskiego teatru czy kina – podkreślił wicemarszałek Bonna

Pociąg ma  kursować codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: