Zatrzymano pijanego kierowcę. Uciekał przed policjantami

Mieszkaniec Gdańska , który w poniedziałek został zatrzymany na trójmiejskiej obwodnicy już wkrótce usłyszy zarzuty. 54 – latek odpowie za to , że nie zatrzymał się do kontroli drogowej , a także za kierowanie samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze policji odebrali w poniedziałek zgłoszenie , że gdańskim odcinkiem trójmiejskiej obwodnicy porusza się kierowca Forda, który  najprawdopodniej jest pijany. Patrol drogówki został wysłany na miejsce i na wysokości węzła Matarnia policjanci  zauważyli pojazd, o którym mówił im zgłaszający.

Mundurowi dali sygnał do zatrzymania kierującemu Fordem. Niestety mężczyzna nie zastosował się do tych poleceń, po czym  gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za kierowcą  dając mu polecenia do zatrzymania używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych

Po  kilku minutach na wysokości węzła Karczemki funkcjonariusze policji zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą jazdę. 54-latek , który próbował uniknąć policyjnej kontroli został zatrzymany. Policjanci ustalili, że kierowca Forda był pijany.

Auto mężczyzny zostało odholowane na parking strzeżony.

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli 54 – latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Natomiast za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: