Chojnice. Policja zapowiada kontrole i przypomina o obostrzeniach COVID-19

Policjanci z powiatu chojnickiego w związku ze znacznym wzrostem zachorowań na terenie naszego kraju przeprowadzą kolejne wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Mundurowi będą przypominać o obowiązujących obostrzeniach i będą reagować na lekceważące zachowania. W weekend szczególnym nadzorem zostaną objęte galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, osiedlowe oraz środki masowego transportu.

W ostatnich kilku dniach w środkach masowego przekazu słyszymy, że koronawirus znowu atakuje. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich mundurowi nieprzerwanie prowadzą działania informacyjno-profilaktyczne, kontrolno-prewencyjne i interwencyjne. Organizowane akcje mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kolejne wzmożone działania chojnickich policjantów zostały zaplanowane na zbliżający się weekend. Wzmożonych kontroli należy spodziewać się w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, sklepach osiedlowych, a także w środkach masowego transportu.

Policjantów będzie można spotkać też w innych miejscach. Będą wszędzie tam, gdzie zajdzie potrzeba interweniowania Mundurowi sprawdzają m.in. czy mieszkańcy oraz turyści stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których nakaz ten obowiązuje. W tym miejscu funkcjonariusze apelują o odpowiedzialność w zakresie przestrzegania obostrzeń i przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny, może skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny, a w ten sposób szybciej wrócimy do czasów sprzed pandemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: