Pomorskie szpitale wyróżnione w konkursie Bezpieczny Szpital Przyszłości

Laureatami w konkursie Bezpieczny Szpital Przyszłości zostały Copernicus Podmiot Leczniczy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku.  Wśród finalistów znalazły się  także Szpitale Pomorskie i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Bezpieczny Szpital Przyszłości promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy, które zasłużyły się w rozpowszechnianiu nowych inicjatyw, rozwiązań i technologii, wpływając jednocześnie na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników szpitali. Organizatorem konkursu jest firma Idea Trade.

Laureatów wybiera kapituła idea bezpieczeństwa, innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia jest bliska. Przewodniczącym kapituły oraz patronem honorowym jest dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji dr Marek Tombarkiewicz.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Jednak najwyższa lokata spośród wszystkich szpitali w województwie pomorskim w kategoria Działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego przypadła Copernicusowi PL. Zajął on pierwsze miejsce. Czwarta pozycja w tej kategorii przypadała Szpitalowi Specjalistycznemu w Kościerzynie. Na szóstej  lokacie znalazł się Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku za akcję Misie dzieciom. Finalistami w tej samej kategorii byli też Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku za akcję pomocy wolontariuszy dla pacjentów szpitala w Słupsku w okresie pandemii COVID-19 oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku za System trigeneracji w budynku CMN.

Nagrody Inspiracje 2020 zostały wręczone w siedmiu głównych kategoriach:

  • Innowacje w szpitalu – medycyna
  • Innowacyjny szpital – zarządzanie)
  • Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia
  • Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia
  • Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia, dostęp do usług – urządzenia, technologie, telemedycyna, aplikacje, rozwiązania start-upów
  • Działania na rzecz  ochrony zdrowia i środowiska naturalnego

Laureaci konkursu Bezpieczny Szpital Przyszłości zostali ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie 30 września 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: