Strażnicy miejscy z Gdyni ochoczo oddają krew

Krew jest bezcennym lekiem , którego nie jesteśmy w stanie kupić ani wyprodukować. Nie można jej też niczym zastąpić. Krew to życie.

Mundurowi z Pomorza wzięli udział w akcji „ Strażnicy służą krwią, która została zorganizowana przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego.  Najliczniej w stacji krwiodawstwa po raz kolejny  stawili się przedstawiciele Straży Miejskiej w Gdyni.

Tegoroczna akcja odbyła się w lipcu i włączyło się w nią 106 osób. Łącznie oddano 43,2 litry krwi. Wśród osób, które oddawały krew byli pracownicy jednostek, a także ich rodziny i przyjaciele . Po raz  kolejny w stacji krwiodawstwa najliczniej stawili się przedstawiciele Straży Miejskiej w Gdyni. Były to 64 osoby. Krwią podzielili się również pracownicy Straży Miejskiej w Gdańsku (15 osób), Kościerzynie (14 osób), Wejherowie (6 osób), Sopocie (3 osoby), Starogardzie Gdańskim (3 osoby) oraz Straży Gminnej w Kościerzynie (1 osoba).

Regularnie krew oddaje wiele funkcjonariuszy. Są wśród nich rekordziści i posiadacze odznak „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Włodzimierz Jank ze Straży Miejskiej w Gdańsku oddał do tej pory prawie 47 litrów krwi, a młodszy specjalista Mariusz Latecki ze Straży Miejskiej w Gdyni ponad 33 litry.

Musimy wiedzieć , że nasza krew może uratować komuś życie. Nie możemy jej niczym zastąpić. Nasz organizm jest jej jedynym producentem. Dlatego warto się nią dzielić. Krew podawana jest w stanach zagrożenia życia,  a także  najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby bez niej możliwe.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miasta Gdyni  również organizuje ambulansowe zbiórki krwi pod hasłem „Pracownicy Magistratu krew oddają – gdynian również zapraszają”. Najbliższe ambulansowe pobory krwi odbędą się 21 października w godz. 9.00-13.00, na parkingu przed Urzędem Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: