Próbował włamać się do sklepu w Tczewie. Został już zatrzymany

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie włamania do jednego ze sklepów znajdujących się na terenie Tczewa. Według ustaleń policji 20 – letni sprawca po uszkodzeniu rolety antywłamaniowej wszedł do środka i nic nie zdążył ukraść, ponieważ uciekł, jak zauważył pracowników ochrony. Zatrzymany sprawca to  mieszkaniec powiatu tczewskiego. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu.

Tczewscy kryminalni 5 października ustalili, że minionej nocy doszło do próby włamania do jednego ze sklepów na terenie miasta. Do zdarzenia doszło między godziną 2:30 a 4:15. Sprawca w tym czasie uszkodził roletę antywłamaniową , ale po wejściu do sklepu nie zdążył nic ukraść ponieważ zauważył pracowników ochrony.

Na miejscu  zdarzenia pracowali kryminalni i technik kryminalistyki. Sfotografowane zostało miejsce zdarzenia oraz zebrano ślady,  które pomogły w ustaleniu sprawcy.

Policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem miał 20-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. W minioną środę policjanci z wydziału prewencji na terenie innego sklepu zatrzymali poszukiwanego  mężczyznę. Następnie doprowadzili go do policyjnego aresztu.

Śledczy na podstawie zebranych dowodów przedstawili 20 – letniemu mieszkańcowi Tczewa zarzut dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem. Jego dalszym losem zajmie się sąd.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: