Zachowania autodestrukcyjne młodzieży. Wykład dla rodziców i opiekunów

Dojrzewanie to czas , w którym młodzi ludzie często doświadczają intensywnych i gwałtownych zmian zarówno w nich samych jak i w ich otoczeniu. Poradzenie sobie z takimi zmianami stanowi dla młodych ludzi duże wyzwanie dla rozwijającej się psychiki.

W sytuacji kiedy młody człowiek nie nabył odpowiednich kompetencji, aby poradzić sobie z napięciem, stresem i trudnymi emocjami w jego zachowaniu może pojawić się autodestrukcja, czyli działania, które w bezpośredni lub pośredni sposób są niekorzystne dla jego zdrowia lub życia

Dorośli bardzo często nie rozumieją zachowań młodzieży. To właśnie jednymi z nich są działania autodestrukcyjne, skierowane przeciwko sobie samemu.

W najbliższy  wtorek, 12 października o godz. 16.30 odbędzie się wykład online skierowany do rodziców i wychowawców „ Zachowanie autodestrukcyjne młodzieży”.

Wykład przeprowadzi  dr Anita Sumiła, lekarz psychiatra i psychotraumatolog. Opowie ona o grupie zachowań, do których  zalicza się samouszkodzenia ciała, autoagresywne formy odżywiania (anoreksja, bulimia), a także uzależnienia czy podejmowanie prób samobójczych.

Często autoagresja może stać się zachowaniem nawykowym, nad którym młodzi ludzie nie mają pełnej kontroli. Podczas wykładu zostaną poruszone kwestie motywów młodych do zadawania sobie bólu oraz form pomocy i metod zapobiegania zachowaniom autoagresywnym dorastającej młodzieży.

Spotkanie zostanie przeprowadzone na platformie ZOOM.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: