Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Bramy Wyżynnej

Planowane wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na Wałach Jagiellońskich w pobliżu bramy Wyżynnej nastąpi we wtorek ,12 października w godzinach porannych. Zmiany będą obowiązywały przez okres około miesiąca.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac zajęta zostanie prawa strona jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego oraz przebudowana zostanie zatoka autobusowa wraz z chodnikami na odcinku od węzła Hucisko do końca istniejącej zatoki autobusowej.

Ruch  pojazdów będzie się odbywał lewą stroną jezdni po 2 zawężonych pasach na odcinku od Huciska do końca zatoki autobusowej. Zostaną otwarte dwa pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego pod wiaduktem Unii Europejskiej. Będzie także możliwość wjazdu na estakadę oraz skrętu w al. Armii Krajowej. W obszarze roboczym i na trasie objazdu skorygowane zostaną programy sygnalizacji świetlnych.

Przystanki komunikacji miejskiej pozostaną tymczasowo na chodnikach pod centrum handlowym. Z kolei przystanki komunikacji podmiejskiej zostaną tymczasowo przeniesione w miejsce przystanków komunikacji miejskiej na chodnikach pod Forum Gdańsk.  Na węźle Unii Europejskiej na poziomie „0” możliwy będzie przejazd na wprost w relacji do Pruszcza Gdańskiego tylko dla autobusów.

Zmiany w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone od wtorku związane są z budową przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej oraz modernizacją nawierzchni fragmentu Wałów Jagiellońskich.

Wykonawcą prac jest firma EUROVIA POLSKA S.A,  a koszta inwestycji wyniosą około 5,8 mln złotych.

Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na grudzień  2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: