38-latek kradł studzienki w Starogardzie Gdańskim

Kryminalni ze starogardzkiej komendy zatrzymali 38-latka, który od pewnego czasu trudnił się kradzieżą żeliwnych kratek ściekowych. Sprawca rozbijał swoje łupy i skruszone żeliwo sprzedawał w punkcie skupu złomu. Straty spowodowane jego działalnością oszacowane zostały na kwotę blisko 12 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Policja sprawdza, czy mieszkaniec Kociewia w przeszłości nie popełniał podobnych przestępstw.

Od pewnego czasu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdański zaczęli otrzymywać sygnały oraz zgłoszenia dotyczące kradzieży żeliwnych kratek zabezpieczających studzienki burzowe i kanalizacyjne. Na przełomie września i października mundurowi odnotowali na swoim terenie aż 30 takich kradzieży. Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze szczegółowo weryfikowali zebrane do tej pory informacje. Sprawą zajęli się również miejscowi kryminalni, którzy w wyniku pracy operacyjnej ustalili personalia złodzieja. 38-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania, skąd trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili śledczy, mieszkaniec Kociewia rozbijał żeliwne kratki i sprzedawał je w okolicznych punktach skupu złomu. Podczas prowadzonych przeszukań policjanci odzyskali elementy potłuczonych już kratek ściekowych.

Wartość strat spowodowana tymi kradzieżami wyniosła blisko 12 tys. zł. Przestępca działał na terenie Starogardu Gdańskiego oraz sąsiednich miejscowości. Zabezpieczony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów. Mężczyzna był już wcześniej karany i teraz działał w warunkach recydywy. Za popełnienie tego przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku więzienia. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy mieszkaniec Kociewia w przeszłości nie popełniał podobnych przestępstw.

Pamiętajmy! Kradzież kratki, która zabezpiecza studzienki burzowe lub kanalizacyjne stanowi istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych. W przypadku zauważenia braku takiej kratki należy natychmiast powiadomić zarządcę drogi lub najbliższą jednostkę Policji. Apelujemy również do przedsiębiorców prowadzących skupy złomu, aby zwracali szczególną uwagę na dostarczany towar oraz zgłaszali odpowiednim służbom przypadki prób sprzedaży kratek ściekowych. Nie bądźmy obojętni! Wspólnie działajmy przeciw złodziejom, którzy dla paru złotych narażają nas na utratę zdrowia i życia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: