Pracownicy gdańskich firm wspólnie pomogli Szpitalowi Dziecięcemu Polanki

Pracownicy kilku gdańskich firm połączyli siły i wsparli akcję charytatywną. Wspólnie zbierali pieniądze w sieci, które następnie przekazali na rzecz Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku. Dzięki ich wsparciu udało się zakupić trzy pulsoksymetry , które trafiły na Oddział Niemowlęcy.

Dzięki przeprowadzonej w Internecie akcji charytatywnej udało się łącznie zebrać 12 tysięcy złotych. W czasie trwania zbiórki wykazano się niezwykłą pomysłowością.


Były aukcje talentów, osoby włączały się online, śpiewały, grały i dzięki temu temu pracownicy wrzucali datki na siepomaga.pl, bo tam była utworzona zbiórka. Niektóre osoby w ramach aukcji sprzedawały też swoje umiejętności, można było również kupić dzieła sztuki czy rękodzieła – opowiedziała jedna z organizatorek akcji, Maja Paradecka

Dzięki zebranym środkom zakupiono trzy pulsoksymentry , które trafiły na Oddział Niemowlęcy. Sprzęt jest nieoceniony w walce z wirusem RSV, którym jest zakażonych prawie 80 procent maluchów przebywających na oddziale.

fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)
fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

Nie wyobrażamy sobie już bez niego funkcjonowania. Skraca hospitalizację, przyspiesza zdrowienie dzieci. Polega to na tym, że jest podawane ogrzane i wilgotne powietrze do dróg oddechowych dziecka – wyjaśniła dr Barbara Kondracka Dajnowicz, kierownik Oddziału Niemowlęcego

Organizatorki akcji zapewniły , że już myślą o kolejnej takiej akcji. W poprzednich latach organizowany był festyn z okazji Dnia Dziecka, na którym główną atrakcją była loteria z nagrodami podarowanymi przez sponsorów, oraz targ z książkami.

Wszystkie fundusze zostały przekazane na rzecz Szpitala Dziecięcego. W 2019 roku udało się uzbierać ponad 7 tysięcy, rok wcześniej prawie 6 tysięcy. Ze środków zakupiono sprzęt medyczny dla Oddziału Niemowlęcego na Polankach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: