Przetarg na rozbudowę tunelu pod torami na słupskim dworcu rozstrzygnięty

Blisko 10 milionów złotych ma kosztować przedłużenie tunelu pod torami na stacji kolejowej w Słupsku.

PKP PLK rozstrzygnie  przetarg na dobudowanie podziemnego przejścia o długości 27,5 metra pod linią kolejową 202. Tunel połączy nowy budynek dworca kolejowego z węzłem transportowym, który powstaje po zachodniej stronie torów.

W odpowiedzi na ogłoszony przez PKP PLK przetarg wpłynęły trzy oferty. Najtańszą okazała się za 10 milionów złotych, kolejna za 16 milionów. Ostatnia z ofert opiewała na kwotę 19 milionów złotych.

Nowy tunel ma być tymczasowo połączony z dotychczasowym za pomocą rampy. Dzięki temu umożliwi bezkolizyjne i bezpieczne skomunikowanie dworca, poszczególnych peronów oraz węzła transportowego.

Na wykonanie prac wykonawca będzie miał siedem miesięcy licząc od chwili podpisania umowy. Inwestycja  rozpocznie się na wysokości drugiego peronu, dlatego też ta część słupskiej stacji wraz z torowiskiem zostanie czasowo wyłączona z użytkowania, a później odtworzona.

Pozostała część prac związanych z przebudową stacji i podniesieniem wysokości peronów ma odbyć się w ramach modernizacji linii kolejowej 202.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: