Remont pałacu w Lubuczewie

Remont pałacu w Lubuczewie , a także przystosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów ma kosztować ponad 11 milionów złotych.

W zabytkowym budynku  powstanie ośrodek usług społecznych, który będzie uzupełniał ofertę domów pomocy społecznej. Umowa na wykonanie modernizacji została już podpisana.

Miejsce kupiliśmy od marszałka województwa pomorskiego półtora roku temu. Powstanie tam ośrodek usług społecznych. Prace zgonie z umową mają potrwać 18 miesięcy   – poinformowała  Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk

Zlokalizowany będzie w nim dzienny dom opieki dla seniorów, cztery mieszkania dla osób starszych , które nie kwalifikują się do umieszczenia w domach pomocy społecznej, pomieszczenia do organizacji warsztatów dla osób niepełnosprawnych, a także sale terapii zajęciowej i rehabilitacyjna , pokój wytchnień oraz biuro.

Oprócz budynku zagospodarowany zostanie także teren znajdujący się wokół niego. Inwestycja obejmie  wykonanie prac konserwatorskich i odtworzenie elementów ozdobnych, zgodnie z opracowanymi dokumentami. Uporządkowany zostanie również park i staw.

Koszt inwestycji to ponad 11 milionów złotych, z czego osiemdziesiąt procent tej kwoty pochodzić będzie z rekompensat za tarczę antyrakietową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: