Szkoła w Borkowie nieopodal Żukowa do rozbudowy

Umowa podpisana! Szkołę w Borkowie czekają duże zmiany. Tym razem to ukłon w stronę najmłodszych mieszkańców sołectwa i ich rodziców. Nowa część szkoły powstanie przede wszystkim z myślą o edukacji przedszkolną i wczesnoszkolną.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa istniejącej szkoły o zaprojektowany budynek. Rozbudowa ma na celu stworzenie pomieszczeń potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania przedszkola, świetlicy wiejskiej oraz szatni z natryskami i pomieszczeniem do obsługi auli sportowej. W części przedszkola wykonane będą 4 sale dla łącznie 82 dzieci wraz z sanitariatami, pomieszczenia dla opiekunów (po dwóch do każdej sali) oraz szatnie i zaplecze gastronomiczne. W pozostałej części budynku zaprojektowano świetlicę wiejską wraz z zapleczem sanitarnym oraz szatnie z natryskami i innymi pomieszczeniami dostępnymi od strony auli o funkcji sportowej.

Budynek będzie miał powierzchnię użytkową wielkości ok. 945 m2 w kształcie prostokąta z wcięciem na wejście główne do budynku.

Umowa na przebudowę skrzyżowania w Kokoszkach podpisana

Wykonawcą prac będzie Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński z Kościerzyny. Koszt inwestycji to około 8,2 mln zł. Zadanie będzie częściowo współfinansowane z projektu „Wsparcie edukacji przedszkolnej w Gminie Żukowo” w zakresie adaptacji pomieszczeń w celu utworzenia 43 miejsc przedszkolnych.

Burmistrz Gminy Żukowo złożył również wniosek na dofinansowanie tego zadania w ramach programu rządowego „Polski Ład”. Wyniki naboru nie są jednak jeszcze znane.

Termin zakończenia realizacji inwestycji mija latem 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: