Darmowe badania dla kobiet i mężczyzn w Słupsku

Miesiąc Październik jest Światowym Miesiącem Walki z Rakiem Piersi. To właśnie na 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi wpisuje się także w obchody Różowego Października, czyli miesiąca świadomości nowotwór piersi. Jego symbolem jest różowa wstążka.

Słupskie Stowarzyszenie Amazonka i Park Wodny Trzy Fale zachęca do uczestnictwa w proponowanych działaniach, które są ukierunkowane na edukację i profilaktykę zachorowań.

W Parku Wodnym Trzy Fale 13 października odbędą się ciekawe akcje dla kobiet i mężczyzn w formie darmowych badań, konsultacji i warsztatów:

  • 14:00 -21.00 – konsultacje z lek.med. Wojciechem Skrodzkim (urologia)
  • 19:00 -21.00 -konsultacje z dr med. Danielem Maliszewskim (chirurgia ogólna, specjalista w rekonstrukcji piersi)
  • 12:00 -21.00- konsultacje z pracownikami Delegatury NFZ w Słupsku
  • 17:00-21.00 – Słupskie Stowarzyszenie Amazonka –  warsztaty z samobadania piersi wraz z prezentacją  prawidłowej techniki na fantomie

Na raka każdego roku zapada 130.000 osób. Niestety prognozy wskazują, że za dziesięć lat ich liczba może wzrosnąć do 160.000. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u płci pięknej. Jest drugą, po raku płuc, przyczyną największej umieralności kobiet w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: