Dwa wypadki w Tczewie. Kierowcy stracili prawo jazdy za spowodowanie wypadków

Policjanci z tczewskiej komendy pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Do wypadków doszło na drodze krajowej nr 91. Z wstępnych ustaleń policji wiadomo,  że oba wypadki spowodowane były nie ustąpieniem pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy doprowadzili do tych wypadków.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pierwsze zgłoszenie otrzymał o godzinie 6:00. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 91 w Tczewie na skrzyżowaniu ulic Aleja Solidarności z ulicą Wojska Polskiego. Mieszkaniec powiatu tczewskiego , który jechał Skodą ulicą Wojska Polskiego , zignorował czerwone światło i nie ustąpił pierwszeństwa kierującej Oplem. Doszło do zderzenia pojazdów. Kierująca Oplem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Drugie zgłoszenie o wypadku dyżurny otrzymał około godziny 8.30. Do zdarzenia doszło  na skrzyżowaniu ulicy Lipowej i 7 Marca w miejscowości Gniew. Z ustaleń policji wiadomo, że 51-letni mieszkaniec Gdańska jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Tczewa, również zignorował czerwone światło i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerzyście. W wyniku tego zderzenia motorower uderzył jeszcze w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód marki Kia. Nieprzytomnego 73-letniego  kierującego jednośladem LPR przetransportowało do szpitala

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz rozmawiali ze świadkami.

Na podstawie zebranych na miejscu śladów stróże prawa będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Mundurowi dwóm kierowcom zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie tych wypadków drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: