Gaudeamus igitur na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Gdański Uniwersytet Medyczny rozpoczął właśnie nowy rok akademicki. W inauguracji wzięli udział minister zdrowia  Adam Niedzielski, a także  Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego Wojewoda Pomorski odczytał list Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Skierowany był on do uczestników i organizatorów inauguracji.

Dziękuję pracownikom uczelni za zaangażowanie, dziękuję prof. Tomaszowi Smiataczowi, konsultantowi wojewódzkiemu w dziedzinie chorób zakaźnych, a także studentom, którzy na ochotnika zgłaszali chęć pomocy w walce z epidemią koronawirusa. Taka postawa świadczy o profesjonalizmie i potencjale Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – powiedział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski

Szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski podczas inauguracji roku akademickiego ,  podkreślił że w nowy rok wkraczamy z dużym optymizmem , ale i ostrożnością.  Podkreślił , że chce aby nauka stacjonarna na wszystkich poziomach edukacji trwała jak najdłużej

Według ministra zdrowia szczepienia są największym osiągnięciem naukowym , który zabezpiecza zdrowie i uodparnia  na ryzyka ciężkiego przechodzenia choroby.

( fot: gdansk.uw.gov.pl)
( fot: gdansk.uw.gov.pl)

Uroczystość przyjęcia studentów na pierwszy rok studiów, została połączona z wręczeniem nagród i odznaczeń,  a także nadaniem godności Aesculapius Gedanensis prof. Bolesławowi Rutkowskiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: