Groźny wypadek w Szymankowie

Policjanci z Malborka zajmują się wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności wypadku do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w Szymankowie.

Z wstępnych ustaleń wiadomo, że 30 – letni kierowca Seata na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i czołowo uderzył w przydrożne drzewo.  W wyniku uderzenia kierowca i 14 – letni pasażer trafili do szpitala.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku odebrał zgłoszenie w niedzielę około godziny 20:00. Na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe. Zabezpieczone zostało miejsce zdarzenia,  a strażacy w międzyczasie uwalniali z pojazdu zakleszczonego kierowcę i jego pasażera.

Stan 30-letniego kierowcy był na tyle poważny, że wymagał transportu Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Policjanci przez prawie 3 godziny pracowali na miejscu wypadku. Przesłuchani zostali  świadkowie , a także sporządzono  oględziny. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny.

( fot: KPP Malbork)
( fot: KPP Malbork)

Na podstawie zebranych śladów policjanci szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Jesienny czas wiąże się często z dużymi utrudnieniami na drogach. Mgliste poranki, gwałtowne zmiany pogodowe oraz szybko zapadający zmrok powodują, że z minuty na minutę warunki na drodze mogą znacznie się pogorszyć. Ważne by kierowcy zachowali ostrożność i rozwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: