Niszczyli śmietnik w Kwidzynie. Za zwrócenie uwagi zaatakowali ostrym narzędziem

Zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia przedstawiono w prokuraturze sześciu młodym mężczyznom, którzy pobili i zaatakowali ostrym narzędziem trzech mężczyzn. Raniony 37-letni mężczyzna trafił do szpitala. Sąd zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec września policjanci z Kwidzyna otrzymali zgłoszenie, że na jednym z osiedli na terenie miasta doszło do pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Trzech mężczyzn w wieku 37,39 i 41 lat zwróciło uwagę przechodzącym w pobliżu dwóm innym, żeby przestali niszczyć śmietnik. Po pewnym czasie Ci, którym zwrócono uwagę wrócili w grupie kilkunastu osób i pobili 37, 39 i 41-latka. Jeden z pobitych, z ranami ciętymi został zabrany do szpitala.

Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego skrupulatnie pracowali nad sprawą, zabezpieczyli monitoring na terenie miasta i w efekcie ustalili i zatrzymali sześciu podejrzanych o ten czyn mężczyzn. Mężczyźni w wieku od 17 do 20 lat trafili do policyjnego aresztu. Dochodzeniowcy przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanymi przekazali go do prokuratury. Tam przedstawiono mężczyznom zarzuty dotyczące pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Sąd, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci poszukują świadków zaistniałego zdarzenia, jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszony jest o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo – Śledczym kwidzyńskiej jednostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: