Nowy ambulans dla pacjentów z powiatu kościerskiego

Zespół Ratownictwa Medycznego w podstacji w Starej Kiszewie otrzymał właśnie nowy ambulans. Nowy ambulans  jest wyposażony w systemy zwiększające komfort i bezpieczeństwo pracy ratowników medycznych i pacjentów, którym udzielana jest pomoc. Nowa karetka  zastąpiła 8-letni wysłużony pojazd.

Nowa karetka to pojazd marki Renault Master, rocznik 2021 z silnikiem o pojemności 2300 cm³ i mocy 165 KM w kolorze żółtym z odblaskowym oznakowanie. Ambulans kosztował ponad 315 tys. zł, z czego ponad 250 tys. zł pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, a prawie 60 tys. zł ze środków własnych Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Obecnie karetki szybko ulegają eksploatacji, gdyż wyjeżdżają do pacjentów  zakażonych koronawirusem. W czasie pandemii było więcej zgłoszeń i karetki pokonywały znacznie większe odległości, żeby dowozić pacjentów  do odległych szpitali. Na stan karetek miały również wpływ częste dezynfekcje przy użyciu silnych środków chemicznych – wytłumaczy koordynator Zespołów Ratownictwa Medycznego szpitala w Kościerzynie i Jarosław Osypiuk

Karetka podstawowa w Starej Kiszewie stacjonuje od stycznia 2010 r. Wymiana karetek transportowych SOR i karetek dla ZRM ma się przyczynić  się do poprawy komfortu pacjentów oraz poprawy warunków pracy dla personelu.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie ma cztery karetki wchodzące w skład państwowego ratownictwa medycznego:

  • Jedna karetka typu „S”
  • Trzy karetki typu „P”

Nowy karetka będzie stacjonować w podstacji w Starej Kiszewie przy ul. Wyzwolenia, gdzie znajduje się zespół wyjazdowy karetek pogotowia, działający w ramach struktur Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: