Policja ostrzega przed oszustwami na system płatności mobilnych BLIK

Słupska policja ostrzega mieszkańców przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych (BLIK).

Oszustwo to polega na tym, że oszust wykrada dane do kont na profilach społecznościowych. Następnie loguje się do nich i wybiera osobę z grona znajomych do której wysyła wiadomość prosząc o pożyczkę pieniędzy poprzez przesłanie kodu BLIK.

19 – latka z powiatu kartuskiego została oszukana w ten sposób. Myśląc , ze pomaga swojej kuzynce straciła 1000 złotych.

Funkcjonariusze  z Sopotu otrzymali w miniony weekend zgłoszenie, że 19-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego straciła w ten sposób 1000 złotych. Za pomocą komunikatora skontaktowała się z nią „kuzynka”, która poprosiła o pożyczenie pieniędzy na opłacenie dwóch paczek po 500 zł i wygenerowanie kodu BLIK.  Jak się później okazało z z 19-latką skontaktował się przestępca, któremu przekazała wygenerowany kod BLIK.

Policja zajmuje się już tą sprawą i przestrzega wszystkich  przed tego typu procederem.

Jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw, czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy, rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. To my sami musimy zadbać o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: