Pożar świetlicy i budynku mieszkalnego w Pustowie

Do pożaru świetlicy i budynku mieszkalnego w Pustowie w powiecie słupskim doszło wczoraj około godziny 7:00. Na miejscu pracowało czternaście zastępów straży pożarnej. Ogień objął cały dach dwupiętrowego budynku.

Około godziny 7:00 rano otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego w miejscowości Pustowo, gmina Kępice. Na miejsce wysłano 11 zastępów z państwowej i ochotniczej straży pożarnej z terenu powiatu słupskiego oraz bytowskiego. Po przyjeździe okazało się, że mieszkańcy dokonali samoewakuacji. Z uzyskanych informacji wiadomo było, że w budynku mogła zostać jeszcze jedna osoba. Po ponad godzinie prowadzonych działań strażacy dotarli do ciała ofiary pożaru – poinformował mł.kpt. Piotr Basarab

Niestety 68 – letniego mężczyzny nie udało się uratować. Jego ciało zostało znalezione na poddaszu.

Przybyła na miejsce tragedii burmistrz Kępic zapewniła, że pogorzelcy nie zostaną pozbawieni pomocy. Gmina zadysponowała dla pogorzelców mieszkania.

Część budynku zostanie rozebrana. Uszkodzeniu ulęgły także stropy. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w powiecie słupskim wyłączył budynek z użytkowania – poinformował  rzecznik straży pożarnej

W spalonym budynku znajdowały się cztery mieszkania. Praktycznie wszyscy mieszkańcy tego budynku są dotknięci skutkami pożaru.

Wyjaśnianiem przyczyn pożaru zajmuje się policja pod nadzorem słupskiego prokuratora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: