W Ustce powstaną dwa nowe bloki. Wybuduje je Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Towarzystwo Budownictwa Społecznego z Ustki buduje dwa bloki. Powstaną w nich 44 nowe mieszkania. Część z nich poszerzy ofertę mieszkań komunalnych. Budynki powstają przy ulicy Polnej i Bakuły. Koszt obu inwestycji zostały oszacowane na kwotę dziesięć milionów złotych.

W mieście będzie więcej mieszkań komunalnych. Przy ulicy Bakuły 10 – 12 powstanie 11 lokali, z których większość będzie dwupokojowa o powierzchni około 50 metrów. Miasto Ustka na inwestycję otrzymało z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa kwotę 321 tysięcy złotych oraz 2 200 000 złotych z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Inwestycja ma się zakończyć w lipcu 2022 roku. Planujemy przenieść tam osoby, które mieszkają w budynkach przeznaczonych do rewitalizacji. Ponadto jedno mieszkanie chcemy zarezerwować dla lekarza, chętnego do podjęcia pracy w usteckich przychodniach. Jeśli zostaną jeszcze wolne lokale, będziemy je zasiedlać zgodnie z listą oczekujących na przydział – powiedziała Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce

Drugą inwestycją jaką prowadzi Ustecki TBS  są mieszkania przy ulicy Polnej 18. Tam zostaną wybudowane 33 lokale dwu- i trzypokojowe, o powierzchni od 45 do 60 metrów kwadratowych. Zakończenie prac zaplanowano  już w połowie listopada.

W przypadku ulicy Polnej także udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości 679 tysięcy złotych. Mieszkania będą jednak przeznaczone dla osób prywatnych, które zdecydowały się partycypować w kosztach budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: