Zderzenie roweru z hulajnogą elektryczną w Wejherowie

Wczoraj po godzinie 6:00 doszło do zderzenia roweru z hulajnogą elektryczną na ścieżce rowerowej w Wejherowie. W wyniku zderzenia 25 – latka i 17 – latek z obrażeniami trafili do szpitala.

Do wypadku doszło na ulicy Kwiatowej w Wejherowie  w rejonie tunelu podziemnego. Na miejsce zostali wezwani policjanci z wydziału ruchu drogowego.

Z wstępnych ustaleń policji wynika ,którzy pracowali na miejscu zdarzenia 25 – letnia kierująca rowerem jadąc drogą dla rowerów w kierunku drogi krajowej zderzyła się z jadącym z przeciwka 17-latkiem na elektrycznej hulajnodze. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia. Badanie wykazało, że oboje byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także przeprowadzili oględziny.

Policja apeluje  o szczególną uwagę i ostrożność zwłaszcza przy korzystaniu ze ścieżek rowerowych. Zarówno rowerzyści jak i osoby , które poruszają się na hulajnogach elektrycznych powinny stosować się do obowiązujących przepisów i pamiętać, że obowiązuje ruch prawostronny. Policjanci zachęcają do stosowania kasków ochronnych, zarówno przez rowerzystów jak i osoby poruszające się na hulajnogach, które w przypadku upadku chronią głowę przed obrażeniami.

Sprawą zajmują się policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: