Bliżej do fuzji Orlenu z Lotosem

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenie Grupy Lotos S.A zapadła decyzja o zbyciu części przedsiębiorstwa na rzecz Lotos Asfalt.

Za podjęciem stosownej uchwały głosowali posiadacze 132,7 mln akcji spółki, przeciw było 9,7 mln, a wstrzymało się 5,99 mln. Zgodnie ze statutem, uchwała jest ważna, jeśli opowie się za nią ponad 80 proc. obecnych na WZ akcjonariuszy, w obecności przynajmniej połowy akcjonariatu. W czwartkowym walnym Lotosu biorą udział akcjonariusze reprezentujący 80,3 proc. głosów.

Skarb Państwa kontroluje 53,19 proc. akcji, co na ostatnich walnych zgromadzeniach przekładało się na 70,6-75,6 proc. głosów. Decyzja akcjonariuszy umożliwi dalsze prace nad fuzją GL z PKN Orlen.

– Czekamy na oficjalny raport, ale już wiadomo, że podjęte dzisiaj przez NWZA Lotos uchwały, są dowodem na to, że inwestorzy wierzą w sukces projektu budowy koncernu multienergetycznego. To kolejny ważny krok w procesie fuzji PKN Orlen z Grupą Lotos – napisał na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: