Funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Gdańsku uratowały bezdomnego

Do siedziby Straży Miejskiej przy ulicy Elbląskiej w Gdańsku pod koniec września przyszedł mężczyzna, który zgłosił, że na terenie ogródków działkowych przy ul. Bratki, w jednej z altanek mieszka bezdomny, który potrzebuje pomocy. Mężczyzna początkowo odmówił jednak pomocy, ale dzięki determinacji funkcjonariuszek ze Straży Miejskiej w Gdańsku udało się uniknąć tragedii i udzielić mu pomocy.

Sprawą bezdomnego gdańszczanina zajęły się strażniczki z Referatu VI. Kobiety udały się na terenie ogródków działkowych znajdujących się na Olszynce.

Niestety warunki, w jakich przebywał bezdomny mężczyzna były fatalne. Panował bałagan i altanka nie była ogrzewana. Pan nie miał również dostępu do toalety i ciepłej wody – poinformowała aplikant Straży Miejskiej w Gdańsku, Marta Zacharczyk

Strażniczki pomogły bezdomnemu mężczyźnie. Umyły i przebrały schorowanego człowieka. Wezwały na miejsce pogotowie ratunkowe, które po przebadaniu mężczyzny podjęło decyzję o niezwłocznym przewiezieniu go do szpitala.

Na terenie całej Polski rozpoczął się sezon grzewczy, w ogródkach działkowych, ale i nie tylko coraz więcej osób będzie poszukiwało schronienia. Funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Gdańsku pokazały jak ważna jest reakcja i szybkie działanie.

To właśnie od naszej reakcji pomoc może nadejść  w samą porę i uda się uniknąć tragedii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: