Otwarcie Miasteczka Rowerowego w Redzikowie

Specjalny plac, służący do nauki przepisów i poznawania w praktyce zasad bezpieczeństwa poruszania się na rowerze został otwarty.

Miasteczko ruchu drogowego zostało sfinansowane z budżetu gminy Słupsk, która przeznaczyła milion złotych na przygotowanie kilku obiektów rekreacyjnych, w tym otwartego właśnie w Redzikowie. 75 procent z tego to dofinansowanie z programu rządowego. 

Samorząd gminy zaplanował  w swoim budżecie wydanie miliona złotych na budowę kilku obiektów , które będą miały charakter rekreacyjny i sportowy. Wśród nich  są oddany niedawno do użytku pumtrack czy też  miasteczko ruchu drogowego w Redzikowie.

Miasteczko rowerowe jest zbudowano na placu pomiędzy szkołą podstawową w Redzikowie a aquaparkiem. Powstał tutaj estetyczny i potrzebny dzieciom oraz młodzieży obiekt, służący do nauki jazdy na rowerze i poznawania w praktyce przepisów ruchu drogowego.

Obiekt składa się z siedmiu przecinających się niewielkich jezdni, skrzyżowania o ruchu okrężnym oraz fragmentu drogi do wykonywania tzw. ósemek. Uliczki posiadają oznakowanie pionowe i poziome, a także sygnalizację świetlną.

(Fot. Radio Gdańsk/Krzysztof Nałęcz)
(Fot. Radio Gdańsk/Krzysztof Nałęcz)

Plac posłuży dzieciom nie tylko do nauki jazdy na rowerze, ale doda pewności w zachowaniu się na drodze – powiedział komisarz Lesław Kot ze słupskiej drogówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: