Plaga osób poszukiwanych w powiecie kartuskim

Od początku tygodnia policjanci z Kartuz zatrzymali pięć osób poszukiwanych. Wśród nich był 43-latek, przy którym mundurowi znaleźli środki odurzające, 32-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego oraz trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu skąd zostali przewiezieni do aresztu śledczego. Jeden z nich dodatkowo usłyszał zarzuty za posiadanie środków odurzających za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kartuz zatrzymali w minione trzy dni pięciu poszukiwanych. W poniedziałek w ręce policjantów trafił 32-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który był poszukiwany listem gończym za niepłacenie alimentów, kradzieże, włamania i zmuszanie świadków do zmieniania zeznań. Tego samego dnia kartuscy kryminalni na podstawie zdobytych informacji zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, który również był poszukiwany listem gończym za nieuiszczenie grzywny i jazdę pod wpływem alkoholu.

W miniony wtorek policjanci z Kartuz wraz z pomocą strażników miejskich zatrzymali poszukiwanego 43-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który zgodnie z nakazem wydanym przez Sąd Rejonowy w Kartuzach ma do dobycia karę 49 dni pozbawienia wolości za nie uiszczenie grzywny. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim kilka porcji amfetaminy i marihuany. W tym samym dniu funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy Poznań- Nowe Miasto wobec nie uiszczenia grzywny.

Piąta osoba poszukiwana trafiła w ręce funkcjonariuszom z Chmielna, którzy wczoraj zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna był  poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Kościerzynie za niepłacenie alimentów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu skąd mundurowi przewieźli ich do aresztu śledczego. Dodatkowo 43-latek przy którym znaleziono narkotyki został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: