Profesjonalna Opieka dla Seniorów w Sopocie

Centrum Opieki Geriatrycznej przy ulicy 23 Marca 93 w Sopocie jako jedyna placówka w województwie pomorskim posiada kompleksową ofertę przeznaczoną dla seniorów.

Sopoccy seniorzy 60+ zamiast czekać w długich kolejkach do specjalistów mogą skorzystać w Centrum z kompleksowego świadczenia zdrowotnego. Terminy oczekiwania na wizytę są dosyć krótkie.

W Centrum Opieki Geriatrycznej funkcjonują:

  • Poradnia Geriatryczna
  • Oddział Geriatryczny
  • Dzienny Oddział Psychogeriatrii

Lekarze z Poradni Geriatrycznej zajmują się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem dolegliwości występujących po 60. roku życia, a także planowaniem dalszego postępowania i opieki nad pacjentem.

Oddział Geriatryczny świadczy natomiast  kompleksowe usługi diagnostyczno-lecznicze. Dysponuje on 24 łóżkami w salach zazwyczaj 2 czy 3-osobowych. Chorzy pozostają pod opieką doświadczonego zespołu lekarskiego i pielęgniarskiego. Dokonuje jej zespół w składzie: lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog.

Oddział Dzienny Psychogeriatrii zajmuje się Terapią oraz diagnostyką stanu emocjonalnego pacjentów w wieku powyżej 60 lat, funkcji poznawczych, potencjału osobowościowego zajmuje się Oddział Dzienny Psychogeriatrii. Terapia na oddziale odbywa się od poniedziałku do piątku, placówka zapewnia pacjentom również posiłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: