Śmiertelny wypadek w Lęborku. Starsza kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Funckjonariusze policji wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w Lęborku. W wyniku tego wypadku 83 – letnia kobieta, która została potrącona przez kierującą Volkswagenem 19-latkę zmarła w szpitalu.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na przejściu dla pieszych przy ulicy Zwycięstwa w Lęborku. Starsza kobieta została potrącona przez Volkswagena . Kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala, gdzie pomimo udzielonej szybko pomocy zmarła.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 19-letnia lęborczanka,  która prowadziła Passata, nie udzieliła pierwszeństwa pieszej wchodzącej na pasy. Badanie wykonane przez mundurowych wykazało, że kierująca Passatem była trzeźwa. Została jednak pobrana krew do szczegółowych badań.

( fot: KPP Lębork)
( fot: KPP Lębork)

Zabezpieczone zostały na miejscu ślady i dowody, w tym także samochód do dokładnych oględzin . 19 – latce zatrzymano prawo jazdy .Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

Należy pamiętać,  że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, są zobowiązani zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tym miejscu albo na nie wchodzących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: