Wjechał w ogrodzenie i uciekł. Był pijany

Policjanci ruchu drogowego w Sopocie zatrzymali 45-letniego mieszkańca Sopotu podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Mężczyzna wjechał autem w mur ogradzający posesję, a potem razem z pasażerem uciekli. Kiedy funkcjonariusze dotarli do  45 – latka, miał on ponad 3 promile alkoholu.

Policjanci za pośrednictwem numeru alarmowego 112 otrzymali zgłoszenie, że kierujący Golfem wjechał w mur ogradzający posesję i uciekł. Na miejsce skierowano policjantów ruchu drogowego, którzy w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach ustalili właścicielkę uszkodzonego auta, a w wyniku dalszych działań także rysopis mężczyzny siedzącego za kierownicą.

45-letni mężczyzna został zatrzymany , a następnie został doprowadzony do sopockiej komendy. Do jednostki policji doprowadzono również jego znajomego, który przebywał z nim w mieszkaniu i był pasażerem auta. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 45-latek ma blisko 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a u jego znajomego alkomat pokazał ponad 2 promile alkoholu.

Na podstawie zgromadzonych dowodów już wkrótce usłyszy zarzuty związane z kierowaniem samochodu w stanie nietrzeźwości i spowodowaniem kolizji. Następnie policjanci doprowadzą go do prokuratury na dalsze czynności procesowe.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Ponadto wobec sprawcy przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie niższej niż 5 000 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: