Gdańsk. Zatrzymani z amfetaminą i marihuaną

W środę policjanci zatrzymali 34-latka, który w garażu miał ponad 50 porcji amfetaminy. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali jeszcze dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków. 22-latek miał przy sobie kilka porcji marihuany, a jego znajomy posiadał znaczną ilość tego narkotyku, czyli prawie 200 porcji. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Jednego dnia kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali trzy osoby, które posiadały środki odurzające i zabezpieczyli łącznie ponad 250 porcji handlowych marihuany oraz amfetaminy.

Do pierwszego zatrzymania doszło w dzielnicy Olszynka. Policjanci z komendy miejskiej zdobyli informacje o tym, że gdańszczanin przechowuje w garażu środki odurzające. Po wylegitymowaniu 34-letniego właściciela tego pomieszczenia, funkcjonariusze weszli do garażu mężczyzny, gdzie znaleźli i zabezpieczyli worek strunowy, w którym było ponad 50 porcji handlowych amfetaminy. 34-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Godzinę później na gdańskim Śródmieściu kryminalni wylegitymowali i skontrolowali 22-latka, który wyszedł z mieszkania, w którym miały być przechowywane narkotyki. Jak się okazało, gdańszczanin miał w kieszeni kurtki zawiniątko z kilkoma porcjami marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone, a ich właściciel zatrzymany. Następnie policjanci weszli do mieszkania, z którego wyszedł zatrzymany. Tam policjanci znaleźli prawie 200 porcji marihuany i zatrzymali 26-latka z Gdańska, który je posiadł. Zabezpieczone środki odurzające należące do gdańszczanina zostały przekazane biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Niedługo obaj mężczyźni usłyszą zarzuty w tej sprawie.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: