Gdańszczanin plądrował piwnice i myjnie w Rumi

Kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi wczoraj pracując nad sprawami kradzieży z włamaniem do piwnicy oraz do kasetek na myjniach samochodowych ustalili i zatrzymali na terenie Gdańska 38-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty dotyczące trzech kradzieży z włamaniem oraz dwóch usiłowań kradzieży z włamaniem.

Wczoraj policjanci kryminalni z Rumi pracując nad zgłoszonymi sprawami włamań, do których doszło między 7 a 12 października br., ustalili i zatrzymali na terenie Gdańska 38-latka. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna włamał się do piwnicy, poprzez przebicie ścianki działowej, a z wnętrza zabrał elektronarzędzia oraz wędki. Ponadto podczas kolejnych nocy sprawca na myjniach samochodowy włamywał się do kasetek z pieniędzmi. Kryminalni ustalili także że odpowiada także za dwa usiłowania włamania, m.in. do samochodu.

W czasie dalszej pracy nad sprawą okazało się, że 38-latek dwukrotnie ze stacji benzynowych w Wejherowie ukradł paliwo, tankował samochodem w którym przymocowane miał kradzione tablice rejestracyjne.

Kryminalni w samochodzie 38-latka znaleźli kradzione elektronarzędzia, które następnie zabezpieczyli i niebawem zostaną przekazane właścicielowi.

Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnej celi. Już niebawem zostanie przesłuchany i niewykluczone że usłyszy 5 zarzutów, w tym trzy dotyczące kradzieży z włamaniem i dwa dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: