Konkurs Biblioteki Pedagogicznej ” Roztropnie ze smartfonem”

Pandemia koronawirusa sprawiła, że podstawowymi narzędziami pracy czy nauki dla wielu z nas stały się komputer, tablet i smartfon. Tak naprawdę przez pewien czas było to nasze jedyne okno na świat i sposób kontaktowania się z innymi.

Pandemia zmieniła oblicze świata, a jednym z jej negatywnych skutków jest przewidywany wzrost e-uzależnień, na które najbardziej narażone są dzieci oraz młodzież.

Aby przeciwdziałać zjawisku fonoholizmu, które jest niestety bardzo powszechny i ma bardzo niekorzystny wpływ na osoby młode,  Biblioteka Pedagogiczna w Człuchowie postanowiło zorganizować Powiatowy Konkurs na projekt ulotki profilaktycznej pod hasłem: „Roztropnie ze smartfonem”.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie nawyku roztropnego korzystania z zasobów cyfrowych,  propagowanie zdrowej równowagi między życiem cyfrowym a realnym,  kształtowanie świadomych wzorców konsumpcyjnych, uświadomienie skutków nadmiernego korzystania z telefonu i Internetu dla zdrowia i rozwoju.

Prace konkursowe zgodnie z regulaminem mogą zostać powielone,  wykorzystane i udostępnione jako materiały profilaktyczne przez współorganizatora Konkursu – Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Prace należy składać do  22 listopada. Ulotka może być wykonana dowolną techniką plastyczną, jednostronna w formacie A3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: