Sopot. Pijani na elektrycznych hulajnogach

Minionej nocy policjanci prewencji udaremnili dalszą jazdę dwóm osobom, które w stanie nietrzeźwości kierowały hulajnogami elektrycznymi. 21-latka z woj. mazowieckiego miała 1,3 promila alkoholu. U 21-latka z woj. kujawsko-pomorskiego alkomat pokazał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci ukarali sprawców mandatami za popełnione wykroczenie drogowe.

20 maja 2021 r. weszły w życie zmiany przepisów dot. hulajnogi elektrycznej, która została określona jako pojazd napędzany elektrycznie. Poruszać się nią może tylko jedna osoba, a kierując nią w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu albo przewożąc na niej inną osobę popełniamy wykroczenie drogowe. Od momentu wprowadzenia zmian sopoccy policjanci co jakiś czas ujawniają osoby, które naruszają obowiązujące przepisy i pod wpływem alkoholu kierują hulajnogą elektryczną.

Tak też było minionej nocy. Około godz. 3.20 patrolujący miasto policjanci prewencji zauważyli na Alei Niepodległości kobietę, która jadąc hulajnogą elektryczną miała wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Podejrzewając, że znajduje się ona pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Gdy tylko mundurowi podeszli do kierującej, od razu wyczuli od niej silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 21-letnia mieszkanka woj. mazowieckiego ma 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze uniemożliwili 21-latce dalszą jazdę i za popełnione wykroczenie drogowe ukarali mandatem w kwocie 500 złotych.

Mandatem karnym w kwocie 500 zł zakończyła się też interwencja przeprowadzona 20 minut później wobec 21-letniego mieszkańca powiatu tucholskiego, który poruszał się hulajnogą elektryczną. Mężczyzna w widoczny sposób nie panował nad hulajnogą, a gdy zauważyli to policjanci, natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 21-latek jest nietrzeźwy i ma 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci apelują do kierujących hulajnogami elektrycznymi o rozsądek i ostrożność oraz przestrzeganie obowiązujących od maja br. przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: