Sopocianie pomagają uchodźcom w Michałowie

W Sopocie pod hasłem „ Sopocianie pomagają uchodźcom w Michałowie” ruszyła zbiórka pieniędzy dla gminy Michałowo. Gmina na swoim terenie udziela pomocy, uchodźcom którzy przekraczają granicę polsko  – białoruską.

Zbierane pieniądze i najpotrzebniejsze rzeczy można przynosić do Urzędu Miasta Sopotu. Puszka do zbiórki pieniędzy znajduje się w punkcie informacyjnym na parterze Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 25/27. Dodatkowo po godzinach  pracy urzędu będzie dostępna w dyżurce Straży Miejskiej.

Prowadzona będzie także zbiórka rzeczy niezbędnych do przetrwania ludziom, którzy na terenie przygranicznym zmuszeni są do nocowania pod gołym niebem. Władze gminy Michałowo proszę przede wszystkim o dresy, ciepłe skarpety, buty, ręczniki i koce. Rzeczy te muszą być nieużywane. Można także przynieść słoiczki z gotowymi daniami dla dzieci, batony energetyczne czy środki higieniczne.

Nie możemy pozostawić tych ludzi bez pomocy, zwłaszcza teraz kiedy noce są coraz chłodniejsze. W odruchu serca włączyliśmy się w akcję pomocy, którą na polsko-białoruskiej granicy organizują władze Michałowa – powiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu

Zbiórka ma potrwać  do 12 listopada. Pieniądze do puszek będą zbierać również wolontariusze podczas Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbywać się będzie w dniach 20-22 października w Sopocie, a także podczas koncertu z okazji 120-lecia Sopotu , który odbędzie się już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: