Twórcy kultury z Pomorza mogą składać wnioski o przyznanie stypendium

Ruszył właśnie nabór na składanie wniosków w konkursie o przyznanie stypendiów dla twórców kultur. Wszystkie osoby, które zajmują się twórczością artystyczną, rozpowszechnianiem kultury czy opieką nad zabytkami o dużym znaczeniu dla województwa pomorskiego mogą składać wnioski. Czas na wysłanie wniosku można jest do końca listopada bieżącego roku.

Maksymalna wysokość stypendium wynosi  5 tys. złotych i zostanie  przyznane na realizację projektu lub przedsięwzięcia artystycznego w 2022 roku. Pomysły nie mogą być zagrożone przez obostrzenia związane z reżimem sanitarnym ze względu na obowiązujący stan epidemii COVID-19.

Wsparcie powędruje także do osób indywidualnych, które mieszkają lub ich działalność artystyczna odbywa się na Pomorzu. Projekt musi zostać zrealizowany na terenie województwa pomorskiego. Przykładem może tu być napisanie książki, nagranie płyty, czy wydanie tomiku poezji.

Środki finansowe dla twórców kultury będą przyznane przez Samorząd Województwa Pomorskiego jako mecenasa kultury na Pomorzu. Wnioski można składać do 30 listopada 2021 roku.

Formularze wniosków można pobierać w sekretariacie Departamentu Kultury UMWP w Gdańsku (ul. Rzeźnicka 58, pok. 109.), ze strony internetowej www.pomorskie.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: