Akcja „Do nasadzenia”. Liczba uczestników przerosła wyobrażenia organizatorów

Akcja „Do nasadzenia” Liczba uczestników przerosła najśmielsze wyobrażenia organizatorów weekendowego sadzenia lasu.

Ponad 850 osób, pracowników trójmiejskich biurowców sadziło las w okolicach Dziemian. Była to już kolejna,  druga akcja pod hasłem „Do nasadzenia!”. Została ona zorganizowana przez firmę Torus, do której dołączyło 20 innych przedsiębiorstw.

Chętnych było dwa razy więcej, ale musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników akcji z powodu pandemii – poinformowała Monika Brzozowska z Torusa

W ramach pierwszej edycji akcji „ Do nasadzenia!” zostało posadzonych110 tysięcy drzew. Tegoroczna edycja miała przygotowaną taką samą ilość sadzonek sosen, buków, modrzewi i świerków.

Sadzonki posadzono na  powierzchni ponad 10 ha. Jest to cegiełka, którą pracownicy trójmiejskich korporacji wnoszą do odtworzenia lasu zniszczonego przez wichurą z 2017 roku.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwach w Gdańsku zniszczonych zostało wówczas prawie 50 tysięcy hektarów las. Ponad połowa zniszczonych lasów na Pomorzu jest już odtworzona. Szacuje się, że sadzenie lasu na terenach dotkniętych żywiołem potrwa jeszcze 2-3 lata.

Akcja była połączeniem pracy z piknikiem edukacyjnym. Drzewka sadziły całe rodziny, dzieci mogły się bawić na stoiskach przygotowanych przez leśników. Nie zabrakło także pieczonej na ognisku kiełbaski czy krzepiącej grochówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: