Bezdomny mężczyzna uratował ekspedientkę ze sklepu we Wrzeszczu

Do sytuacji doszło w sklepie znajdującym się przy ulicy Dmowskiego w Gdańsku.

W piątek 15 października kilka minut po godzinie 5:00 do sklepu spożywczego we Wrzeszczu wszedł 45 – letni mężczyzna. Usłyszał on krzyk ekspedientki. Jak się później okazało kobieta została zaatakowana przez pijanego klienta. Mężczyzna obezwładnił napastnika i wezwał policję.

Pan Krzysztof, który uratował ekspedientkę,  jest bezdomnym. Od wielu lat szuka pomocy w schroniskach i noclegowniach. Sam zmaga się z wieloma problemami. Mężczyzna widząc całe zajście w sklepie nie czekał zbyt długo , tylko od razu ruszył z pomocą.

Policjanci po przybyciu na miejsce zajęli się wyjaśnianiem sprawy. Ekspedienta ze sklepu zrezygnowała ze złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa ponieważ nic jej się nie stało, a napastnik niczego nie zdążył ukraść.

W przypadku, gdy nie ma pokrzywdzonego, policjanci oczywiście nikogo nie zatrzymują, informując jednak o możliwości złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Ze względu na zachowanie mężczyzny zatrzymanego przez zgłaszającego zdarzenie oraz fakt, że miał 3 promile alkoholu we krwi, został on przewieziony do pogotowia socjalnego, gdzie musi wytrzeźwieć – przekazał Mariusz Chrzanowski z gdańskiej policji

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: