Gmina Luzino protestuje w sprawie podwyżek cen gazu

Do ogólnopolskiego protestu w sprawie wysokich cen gazu dołączyła właśnie gmina Luzino.  Mieszkańcy chcą złożyć podpis na liście protestacyjnej.

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami idących w zastraszającym tempie wzrostów ceny gazu. Dotyczy to zarówno Polski  jak i rynków międzynarodowych. W ciągu miesiąca cena gazu  wzrosła o 100 procent na rynku spot Towarowej Giełdy Energii.

Z kolei wójt gminy Tarnowo Podgórne na wtorek 19 października  zaplanował spotkanie samorządów, które nie zgadzają się na podwyżki gazu. Podczas zebrania mają zostać podpisane pisma. Do pism zostaną dołączone także kopie formularzy z podpisami mieszkańców sprzeciwiających się podwyżkom.

Na stronie urzędu gminy Luzino można znaleźć formularz podpisów. Każdy chętny może podpisać listę poparcia i zebrać podpisy innych zainteresowanych osób.

My, niżej podpisani, stanowczo przeciwstawiamy się wprowadzeniu drastycznych podwyżek cen gazu. Wzywamy do ich cofnięcia bądź wprowadzenia rządowych dopłat rekompensujących te podwyżki – można przeczytać z treści listu

Listy protestacyjne trzeba  dostarczyć do urzędu gminy do poniedziałku (18 października) do godziny 15:30.

Samorządy planują  także powołać Ogólnopolski Komitet Protestacyjny, który będzie reprezentować poszkodowanych drastycznymi podwyżkami cen gazu. Województwo pomorskie będzie reprezentował Jarosław Białk – starosta pucki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: