Wsparcie dla najuboższych. Rząd zamierza wprowadzić dopłaty do prądu

W 2022 roku rząd chce przeznaczyć na dopłaty do prądu w  ramach wsparcia najuboższych około  1,5 mld zł.

Polska Agencja Prasowa dotarła do informacji dotyczących m.in. wysokości wsparcia, jakie rząd zamierza przeznaczyć na dopłaty do prądu.

Nowym dodatkiem energetycznym objęte zostały by gospodarstwa domowe najbardziej wrażliwe , których miesięczne dochody nie przekraczają 1563 zł w gospodarstwie jednoosobowym oraz 1115 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Nowe przepisy objęły by  emerytów ze świadczeniem poniżej minimalnej emerytury oraz emerytów i rencistów ze świadczeniem równym najniższej emeryturze. To właśnie te osoby  wymagają szczególnej opieki. Sami mają problem i  trudności z samodzielnym egzystowaniem, a ponoszone wydatki za energię elektryczną mogły by wpłynąć znacząco na ich budżet domowy.

Wsparciem mają być również objęte osoby samotnie zamieszkujące domy jednorodzinne w małych miejscowościach i na wsiach, które korzystają z pomocy społecznej, a także pozostałe osoby pobierające zasiłki.

Nowy system dodatków dla wrażliwych gospodarstw ma zostać uzupełniony o wsparcie niefinansowe. W projektowanych przepisach mają pojawić się rozwiązania, które zakażą wstrzymania dostaw energii elektrycznej w okresie od 1 listopada do 31 marca oraz w soboty i w dni uznane ustawowo za wolne od pracy wobec osób, które mają zaległości w regulowaniu bieżących rachunków za prąd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: