” Możesz odetchnąć. Pomorze walczy ze smogiem”. Rusza kampania informacyjna

Rusza właśnie specjalna kampania informacyjna dla właścicieli nieruchomości „Możesz odetchnąć. Pomorze walczy ze smogiem. Kotły i bezklasowe piece muszą zostać wymienione do 1 września 2024 rok.

Bezklasowe piece i kotły muszą zostać wymienione do 1 września 2024 r. Konkretne daty wejścia w życie przepisów będą zależeć od rodzaju i klasy pieca,  a także od miejscowości. Na przykład w Sopocie zabronione będzie stosowania paliw stałych we wszystkich instalacjach – poinformowała Tadeusz Styn, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP.

Od  1 września 2024 r. we wszystkich miejscowościach na  Pomorzu  zakazane będzie stosowanie kotłów bezklasowych.

Wybór nowego źródła ogrzewania dla domu będzie zależał  od właściciela. Jeżeli jest taka możliwość to można  podłączyć  do sieci centralnego ogrzewania. Można także zdecydować się na ogrzewanie gazowe, olejowe czy z odnawialnych źródeł energii.

Przygotowana została specjalna kampania , aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jakie mogą się pojawić.

 „Możesz odetchnąć. Pomorze walczy ze smogiem” to kampania informacyjna w mediach lokalnych, którą przygotowaliśmy z myślą o posiadaczach „kopciuchów”. Będzie to spot radiowy, ale i szereg ważnych informacji, które prezentujemy na stronie internetowej  powietrze.pomorskie.eu– poinformował Tadeusz Styn

Będzie można znaleźć tam  przygotowane ulotki informacyjne, treść uchwał antysmogowych, czy też przeczytać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: