Policja zachęca do regulacji świateł w samochodach

21 października rozpoczyna się ogólnopolska kampania pn „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. W działania zaangażowali się też gdańscy policjanci ruchu drogowego, którzy będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów.

Jesienią dają o sobie znać zagrożenia w ruchu drogowym związane z ograniczoną widocznością. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pojazdu pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a także inną przeszkodę znajdującą się na drodze. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła.

Z uwagi na to, że wymienione czynniki często wymagają profesjonalnej oceny, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

W ramach prowadzonej akcji w dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021r. kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie pojazdu na 3 stacjach kontroli pojazdów w Gdańsku :

1. LEMAR ul. Milskiego 1 tel. 58 306 46 02 w godz.08:00-14:00

2. Perfekt Serwis Przemysław Galuba, ul. Biegańskiego 22 tel. 58 718 28 28 w godz. 08:00-15:00

3. Polski Związek Motorowy ul. Kartuska 187 , tel. 58 302 35 50 , w godz. 08:00-14:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: