Ponad miesiąc oczekiwania na egzamin na prawo jazdy

Ponad pięć tygodni muszą czekać kandydaci na kierowców by móc podejść do egzaminu praktycznego. Długie kolejki do egzaminów na prawo jazdy są także w  Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Terminy są kolosalnie długie. Najgorzej było w wakacje, gdzie czekało się aż dwa miesiące. To nie jest w porządku, bo kolejny miesiąc oznacza kolejne godziny dodatkowych jazd, by nie zapomnieć tego, czego się nauczyło na kursie. To również dodatkowo  wydane pieniądze” – powiedziała jedna z osób przystępujących do egzaminu

Władze PORD tłumaczą się , że to efekt sezonów urlopowych ,  ograniczeń pandemicznych czy ograniczeń prawnych. Egzaminator może przeprowadzić maksymalnie dziewięć egzaminów praktycznych. Również w miarę możliwości egzaminy są uruchamiane także w niedzielę.
Całkiem realne, że sytuacja poprawi się od listopada, kiedy zakończą się egzaminy na kategorie motocyklowe. Urzędnicy starają się także przygotować ośrodek do zatrudnienia większej liczby egzaminatorów

Średnio na egzamin teoretyczny w PORD czeka się 10 dni. Najdłużej na egzamin praktyczny czekać trzeba w oddziale w Chojnicach. To średnio aż 6-7 tygodni. W ciągu miesiąca PORD jest w stanie przeegzaminować 8000 osób.

Na Pomorzu egzamin teoretyczny zdaje prawie 60 procent kursantów. Praktyczny egzamin , co trzeci zdający.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: