Rozpoczynają się przebudowy ważnych dróg w Starogardzie Gdańskim i Starej Kiszewie

Rozpoczynają się przebudowy ważnych dróg w Starogardzie Gdańskim i Starej Kiszewie. A to oznacza utrudnienia w ruchu i korki.

Już niedługo rozpocznie się budowa ronda u zbiegu ulic Pelplińskiej i Pomorskiej w Starogardzie Gdańskim. Inwestycja  jest bardzo ważna, ponieważ poprawi możliwość objazdu miasta od południa.

To jedno z najistotniejszych skrzyżowań w Starogardzie Gdańskim, gdzie ruch z drogi wojewódzkiej krzyżuje się z małą obwodnicą miasta od strony wschodniej. Zwiększy bezpieczeństwo i upłynni ruch na tym skrzyżowaniu –  powiedział Grzegorz Stachowiak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku

Prace , których koszta oszacowano na kwotę 6,5 miliona złotych mają potrwać 11 miesięcy.

Również lada chwila rozpoczną się także prace w centrum Starej Kiszewy na trasie 214 od strony Grudziądza do Łeby. Drogowcy rozpoczynają zaplanowany na kilka lat remont drogi przebiegającej przez środek miejscowości. Nowe ronda, chodniki, oświetlenie i odwodnienie mają poprawić bezpieczeństwo.

Będzie lepiej dla mieszkańców, ale też przez Starą Kiszewę dzięki rondom będzie się przejeżdżało płynniej. Wyeliminujemy problemy z chodnikami i odwodnieniem często zalewanej jezdni – wyjaśnia Grzegorz Stachowiak

Pierwszy etap prac  wartych 7,5 miliona złotych na kilometrowym odcinku potrwa do lipca przyszłego roku, a roboty będą wiązały się z ruchem wahadłowym. Natomiast prace na całym dwukilometrowym odcinku potrwają natomiast do 2024 roku. Jedną czwartą kosztów pokryje gmina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: