Wojewoda Pomorski i posłanka Porozumienia otworzyli drogę w Trąbkach Wielkich

Na ulicę Łąkową w Trąbkach Wielkich czekało wielu mieszkańców gminy. Udało się. Drogę wartą ponad milion złotych i wspartą środkami z budżetu centralnego otworzył Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich wraz z posłanką Porozumienia Jarosława Gowina, Magdaleną Sroką.

Przebudowa ul. Łąkowej to inwestycja o wartości 1 012 755 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosiło 506 377 zł. Reszta środków pochodzi z budżetu Gminy Trąbki Wielkie. Droga łączy dwie drogi wojewódzkie w Mierzeszynie (DW 226 i 233) z drogą wojewódzką w Pomlewie (DW221), a tym samym łączy Gminę Trąbki Wielkie z Gmina Przywidz.

Po przecięciu wstęgi, poświęceniu drogi i pamiątkowym zdjęciu uczestnicy ceremonii udali się do świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie, gdzie odbyło się przedstawienie fotokroniki z realizacji inwestycji i wręczenie podziękowań m.in. dla Wojewody Pomorskiego i Rady Gminy Trąbki Wielkie. W imieniu wszystkich mieszkańców Mierzeszyna i okolic, podziękowania dla Wojewody Pomorskiego, Wójta Gminy Trąbki Wielkie i Rady Gminy Trąbki Wielkie, przekazała Sołtys Mierzeszyna Małgorzata Góra.

(fot. Gmina Trąbki Wielkie/facebook.com)
(fot. Gmina Trąbki Wielkie/facebook.com)

 

Mimo animozji pomiędzy politykami PiS i Porozumienia na szczeblu centralnym, już na poziomie lokalnym nie można mówić o „rozwodzie”. Drogę wartą ponad milion złotych i wspartą środkami z budżetu centralnego otworzył Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich z PiS wraz z posłanką Porozumienia Jarosława Gowina, Magdaleną Sroką.

Zresztą takie połączenie polityków nie powinno dziwić, wspólnie reklamowali się na tych samych bilbordach w trakcie ostatniej kampanii.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: