Nie będzie remontu ulic Batorego, Rybackiej i Jałowcowej w Słupsku w tym roku

W Słupsku trzy ulice wypadły z planów remontów na ten rok. Chodzi tu o ulicę Batorego, Jałowcową i Rybacką. Inwestycja nie może zostać przeprowadzona ze względu na brak wykonawców i pieniędzy. Jak wstępnie oszacowano modernizacja wymienionych ulic miała kosztować około czterech milionów złotych.

Mieszkańcy bardzo negatywnie ocenili obecny stan ulic.

Stan ulic jest fatalny, można się zabić ,  jest dziura na dziurze i łata na łacie. Dobrze, że miasto zaplanowało remont, mam nadzieję, że się doczekamy – powiedzieli mieszkańcy ulicy Batorego

Koszt remontu wskazanej ulicy to prawie półtora miliona złotych. Najniższa oferta w ogłoszonym przetargu to ponad dwa miliony. Wykonawca wycofał się jednak z podpisania umowy na przeprowadzenie robót. Nie było również żadnej informacji czy uda się uzyskać na prace dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Natomiast jeśli chodzi o remont ulicy Rybackiej, Słupsk czeka na dofinansowanie inwestycji z rządowego programu Polski Ład. W tym przypadku koszt robót to około dwóch milionów złotych.

Na remont ulicy Jałowcowej władze Słupska mają zaplanowane w swoim  budżecie niespełna czterysta tysięcy złotych, a koszt prac wyniesie  ponad milion sześćset tysięcy złotych.

Dlatego też zapadły decyzje ze strony władz Słupska, że remonty ulic , których nie da się zrealizować w bieżącym roku zostaną przeprowadzone w roku 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: