65-latek ukradł pojazd. Poszkodowany zostawił kluczyki

W poniedziałek policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 65-latka w związku z kradzieżą samochodu osobowego. Mężczyzna znalazł w otwartym samochodzie kluczyki, uruchomił silnik i pojechał do swojego domu. W czasie kradzieży uszkodził samochód. Pojazd został już zabezpieczony i wrócił do właściciela. Sprawca został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Jak się okazało, działał w ramach powrotu do przestępstwa. Za kradzież mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci w minioną sobotę otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu nissan patrol o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą i w poniedziałek po południu zatrzymali sprawcę kradzieży oraz odzyskali kradziony samochód. W trakcie wyjaśniania okoliczności, mężczyzna nie był w stanie powiedzieć, dlaczego ukradł samochód, a jedynie wyjaśnił, że w tym dniu spożywał alkohol.

Mundurowi ustalili, że pokrzywdzony zostawił otwarty samochód na posesji, a kluczyki znajdowały się w środku. Sprawca kradzieży, kiedy wsiadł do samochodu, zauważył kluczyk, zapalił silnik i odjechał z miejsca kradzieży, po drodze wjechał w betonowe ogrodzenie posesji. 65-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący kradzieży mienia. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna działał w ramach powrotu do przestępstwa.

Samochód został już przekazany właścicielowi. Kradzież mienia jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: