Oszust wyłudzający zaliczki za kwatery nad morzem zatrzymany

Ofiarą 31 – letniego oszusta z Niemiec padło co najmniej 20 osób. Mężczyzna oferował do wynajmu na portalu internetowym apartamenty w Sopocie. Niestety po wpłaceniu przez zainteresowanych zaliczki za wynajem kontakt z mężczyzną się urywał. Policjanci z Katowic ukrócili przestępczy proceder.

W fałszywych ogłoszeniach wykorzystywane były zazwyczaj  zdjęcia prawdziwych lokali, które pochodziły z innych ofert.

Sprawca działał na przełomie lipca i sierpnia, w szczycie sezonu wakacyjnego, gdy zainteresowanie pobytem w miejscowościach wypoczynkowych było  bardzo duże – poinformowali policjanci

Oszust wpadł w ręce policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach , którzy zajmują się zwalczaniem cyberprzestępczości. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegły czwartek. Wpadł we Wrocławiu.

Oszustem okazał się 31-letni obywatel Niemiec. Podczas zatrzymania na terenie Wrocławia policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, który był wykorzystywany do zamieszczania i obsługi ogłoszeń. Ustalono, także że w wyniku przestępczej działalności mężczyzny pokrzywdzonych mogło zostać co najmniej 20 osób z terenu całej Polski – poinformowali kryminalni

Mężczyzna został już doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sopocie, gdzie usłyszał zarzuty dokonania kilkunastu oszustw. Decyzją Sądu Rejonowego w Sopocie trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Obecnie trwają ustalania strat, jakie poniosły osoby oszukane. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają ujawnienia kolejnych pokrzywdzonych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: